Jak skutecznie wykorzystać okres studiów dla zwiększenia szans na znalezienie pracy

Okres studiów to czas, gdy młode osoby wkraczają w dorosły świat, stają się samodzielni i zaczynają całkowicie odpowiadać za swoje decyzje. Wielu studentów traktuje te parę lat na uczelni jako świetna zabawę, możliwość poznania nowych osób i przedłużenie młodości, inni jedynie się uczą, a największa część doskonale potrafi obie te rzeczy pogodzić.

Jednak bez względu na to, co się będzie na studiach robić, w pewnym momencie się one skończą i niezbędne będzie wyszukanie swojej pierwszej pracy. Wielu żaków w czasie nauki w różnorodny sposób dorabia do pensji – udzielają korepetycji, pracują po nocach w knajpach i barach, lub też zajmują się innymi dorywczymi zajęciami. Wbrew pozorom zajęcia tego typu nie tylko dają im jakieś wzmocnienie budżetu, ale również sporo mogą zwiększyć szanse przy szukaniu pracy. Wielu pracodawców znacznie chętniej będzie zatrudniać osoby, które wykazują się aktywnością i inicjatywą, tak więc osoby, które dały radę pogodzić naukę z pracą są dużo lepiej spostrzegane. Szukaj rad na http://happyhr.pl/!

Planując szukanie pierwszej pracy należy dobrze wiedzieć, jak zabrać się za to. Przede wszystkim należy się dowiedzieć, jak napisać CV, to jest najważniejsza sprawa, od jakiej trzeba zacząć.

jak napisać CV

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio przygotowane dokumenty aplikacyjne mają bardzo duży wpływ, bo od danych które są w nich zawarte będzie zależało to, czy ktoś dostanie zaproszenie na kolejne etapy. Jeżeli ktoś nie będzie wiedział, jak się za to zabrać, to w internecie jest bardzo dużo poradników o takiej tematyce, przykładowo http://happyhr.pl/jak-dobrze-napisac-cv, powinno się z nimi bliżej poznać żeby napisać wszystko jak najlepiej.

Jeśli po przesłaniu dokumentów otrzyma się odpowiedź na nie, to najczęściej taką osobę czeka pierwsza rekrutacyjna rozmowa. Tu również trzeba dobrze się przygotować do niej, podstawą jest oczywiście odpowiedni ubiór – pójście w swetrze czy z nieogolonym zarostem z miejsca dyskwalifikuje takiej osoby. Warto również zapoznać się z podstawowymi informacjami o firmie, do jakiej złożyło się aplikację, bo często pytania w tym właśnie temacie mogą paść w czasie rozmów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*