Wspaniałe ściany w pokoju dla malucha

Każdy rodzic powinien zatroszczyć się o to, aby jego dziecko miało własny pokój. Jest to konieczność, ponieważ dzieci także mają potrzebę prywatności. Urządzanie pokoju dziecięcego nie może w żadnym wypadku bazować jedynie na atrakcyjności wizualnej konkretnych elementów. Wręcz przeciwnie, najważniejsza jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Największym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzieci niekiedy je brudzą niechcący, ale kategorycznie częściej malują po nich kredkami.

pokój dla dzieci

Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice muszą z tego powodu zwrócić uwagę na ich odpowiednią dekorację, ponieważ ubrudzone ściany wyglądają faktycznie nieestetycznie. Zamiast tradycyjnej farby należy pomyśleć o rozwiązaniu cieszącym się obecnie dość dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Zróżnicowany asortyment motywów do wyboru powoduje, że można zdecydować się na tapetę z ulubionymi bajkami malucha bądź na bardziej klasyczne motywy.

Dodatkowo, są to bardzo trwałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma istotne znaczenie. Oferowane są też fototapety na wymiar, z tego powodu nie ma znaczenia na której ścianie ostatecznie chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć tu tapety jak zdjęcie w różnych wymiarach.

fototapeta do pokoju dziecięcego

Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Świetną alternatywą jest też zastosowanie farby tablicowej. Można nią pomalować wszystkie ściany, chociaż nie jest to wskazane w małych pomieszczeniach, gdyż taka farba jest czarna. Nie jest to kolor najlepszy dla dzieci, wobec tego w takich pokojach na pewno lepiej jest zdecydować się na pomalowanie jednej ściany. Dzieci na pewno będą zachwycone oraz przede wszystkim nie będą malowały po pozostałych ścianach pokoju. Utrzymanie w czystości ściany pomalowanej farbą tablicową jest bardzo proste. Samo pomalowanie także nie powinno sprawiać większych problemów i z powodzeniem każda osoba da sobie radę własnoręcznie.

Z reguły wskazane jest dwukrotne pomalowanie ściany farbą. Należy podkreślić, że farba tablicowa nie jest kosztowna, toteż nie warto się obawiać, że tak interesujący pomysł będzie jednocześnie dosyć drogi. Takie tablice w pokojach dla maluchów cieszą się współcześnie dużą popularnością. Są wytrzymałe i co ważne – bardzo praktyczne. Nawet najbardziej niegrzeczny maluch ich nie zniszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*